Kup na raty

Jaki odkurzacz centralny wybrać w 2022 roku?

23 Sierpień 2022

Odkurzacz centralny to bardzo przydatny system, dzięki któremu dbanie o dom jest znacznie łatwiejsze. Na rynku jest jednak dostępnych wiele różnych modeli, co może znacząco utrudniać wybór. W tym artykule dajemy więc odpowiedź na pytanie, jaki odkurzacz centralny wybrać w roku 2022, aby być usatysfakcjonowanym z takiego zakupu. Zachęcamy do poznania szczegółów.

Jaki odkurzacz centralny wybrać w 2022 roku?

 

Tani w zakupie

W czasie wysokiej inflacji, podwyższania stóp procentowych oraz wzrostu wydatków na media, w domowych budżetach pozostaje znacznie mniej pieniędzy do wydania. Wciąż jednak podczas budowy warto inwestować w rozwiązania, które później ułatwią sprzątanie i pozwolą znacznie zaoszczędzić tak cenny czas. Chodzi tu m.in. o odkurzacze centralne, które jak się okazuje, wcale nie muszą być drogie w zakupie. Przykładem modelu taniego, ale sprawnego i wydajnego jest POWER VAC 1.6, lub sprzedawany wyłacznie na Allegro model Eco Cyclone, oba idealne do domów nawet o powierzchni 200 m2. Gwarantuje on dużą moc ssącą 618 air watt (1600/1650W), a przy tym niski poziom hałasu. Jest więc świetną opcją budżetową.

Wybór odkurzacza centralnego w 2022

Idealny do domu o metrażu do 150 m2

Coraz bardziej nadwyrężone portfele Polaków sprawiają też, że decydujemy się na budowę domów o mniejszej powierzchni użytkowej. Obecnie standardem są już budynki do 150 m2, a często nawet mniejsze. W ich przypadku dopasowanie odpowiedniego modelu odkurzacza centralnego ma szczególnie duże znaczenie. Takim modelem może być m.in. Aspilusa IZZY 250, dedykowany dla budynków o metrażu od 80 do 180 m2.

Model ten to tak naprawdę lider w zakresie odkurzania w małych domach, co wynika m.in. z zamontowanego w nim niezawodnego silnika marki Domel. Silniki tej marki zostały jak dotąd użyte w ponad 250 000 000 różnego typu urządzeniach na całym świecie, ponieważ są wyjątkowo trwałe i wydajne. Tym samym montując taki odkurzacz ma się gwarancję jego niezawodnego działania przez długi czas.

Z naszego bloga dowiesz się też, jak działa odkurzacz centralny oraz dlaczego tak naprawdę warto w niego zainwestować.

Maksymalnie wygodny do użytkowania

Już samo zamontowanie odkurzacza centralnego to ogromna wygoda sprzątania. Może być ona jednak jeszcze większa, w czym pomagają bezfiltrowe modele.

Cyklonowe bezfiltrowe odkurzacze centralne Aspilusa nie wymagają bowiem czyszczenia oraz wymiany filtra. W ich przypadku wystarczy tylko regularnie opróżniać pojemnik, co jest bardzo wygodne i gwarantuje jeszcze bardziej bezproblemowe użytkowanie. Na wygodę użytkowania wpływają też dodatkowe elementy. Przykładem są szufelki automatyczne, które montuje się w cokołach pod szafkami we wiatrołapie oraz kuchni. Tym samym można bardzo szybko i łatwo zmieść okruchy, piasek oraz inne śmieci, które w tych pomieszczeniach są na porządku dziennym. To nie tylko oszczędność czasu, ale także troska o zdrowie, aby usunąć takie pozostałości, nie trzeba się bowiem schylać.

Jaki odkurzacz centralny wybrać w 2022

Zużywający zimną wodę ale za to mniej prądu

Coraz wyższe rachunki za prąd to problem większości z nas. Jednak odkurzacz centralny nie powinien zużywać go dużo, co oferują m.in. modele z serii Aquamatic, w tym Aqua Matic 300. Jak deklaruje producent, jest to od 30 do nawet 70 proc. mniejsze zużycie prądu, za co odpowiada brak filtra, dzięki któremu praca silnika jest wydajniejsza i tym samym daje spore oszczędności. Modele z tej gamy to również wiele innych atutów, w tym brak konieczności opróżniania zanieczyszczeń, odpowiada za to bowiem woda, która odprowadza je wprost do kanalizacji.

Jak widać odpowiedź na pytanie, jaki odkurzacz centralny wybrać w 2022 roku jest wielowątkowa. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych potrzeb, choć kryteria takie jak oszczędność i przystępna cena zakupu są istotne dla coraz większej liczby osób.

Najczęściej zadawane pytania

Czym się sugerować podczas wyboru odkurzacza centralnego - mocą silnika czy siłą ssania?

  • Siła ssania nie zawsze odzwierciedla prawdziwy potencjał odkurzacza - niektórzy producenci dokonują pomiarów różnymi sposobami, w zależności od średnicy rur możemy uzyskać różną wartość pomiarów. Dlatego my, przykładamy większą wagę do mocy silnika - podobnie to wygląda jak przy wyborze samochodów osobowych.

Ile muszę wydać pieniędzy, aby kupić dobry odkurzacz centralny - czy jest odkurzacz, który byście polecili?

  • To zależy od wielu czynników, oraz co rozumiemy przez słowo „dobry” - jaka jest powierzchnia budynku i czy wybór padł na tradycyjna instalację, czy system z wężami chowanymi w ścianach. W przypadku gdy instalacja nie jest zbyt mocno rozbudowana i rozległa to optymalnym wyborem może być odkurzacz Aspilusa IZZY 400 za 4249.00 zł netto, który wyposażony jest w europejski silnik domel 1900W z trójstopniową turbiną o bardzo dużej mocy.

Jaki jest najlepszy odkurzacz dla alergików?

  • Wszystkie odkurzacze centralne są dobre dla alergików, ponieważ kurz od chłodzenia silnika, oraz pyłki typu PM1 nie krążą po domu.
  • Najlepszym rozwiązaniem dla alergików będzie odkurzacz centralny Aquamatic, ponieważ:
  • nie wymaga opróżniania zbiornika pełnego śmieci i kurzy w tym roztoczy
  • nie wymaga czyszczenia filtra
Zadzwoń - pomożemy!

Ecomax - Ekspert, któremu możesz zaufać. Z nami o nic nie musisz się martwić! Zadzwoń - pomożemy!:
52 307 60 32   Infolinia

lub napisz: