Węże chowane do odkurzacza centralnego

Kup na raty

Chcesz łatwo i szybko posprzątać, a przy tym nie irytować się odkurzaniem? Zainstaluj system węża chowanego w ścianie!

Systemy Retraflex, Chameleon i Hide a Hose, to system Inteligentnego odkurzania. Pozwalają ukryć wąż do odkurzania w instalacji odkurzacza centralnego. Tak schowany wąż, potocznie nazywamy wężem chowanym w ścianie, który ułatwia i skraca odkurzanie.

Kup tutaj

Zainstaluj system węża chowanego w ścianie!

 

Wąż chowany. Zawsze pod ręką!

  • Gwarantuje szybkie odkurzanie
  • Zawsze pod ręką
  • Chowa się sam
  • Wyciagasz tyle ile potrzebujesz
  • Bez konieczności składowania węża
  • Chowający się w ścianie nawet do 15 metrów!

Systemy Centralnego Odkurzania z wężem chowanym to skuteczność odkurzania i brak zapylenia pomieszczenia podczas pracy. Wybierz wygodę i zdrowe powietrze!

Sprawdź Ofertę

 

Podczas instalowania systemu należy jednak zadbać o precyzję projektu

Jakość wykonania wpływa na to, że nasz wąż wciąga zanieczyszczenia z odpowiednią siłą oraz bez oporów chowa się w instalacji systemu. Należy więc zadbać zarówno o wykonanie instalacji ssącej w prawidłowy sposób, jak i o użycie do tego odpowiednio dobranych elementów, aby wydajność zestawu gwarantowała komfort odkurzania.

Węże chowane Hide a Hose, Retraflex i Chameleon, to instalacje, której nieumiejętne wykonanie, może osłabić wygodę późniejszego użytkowania systemu. Dlatego warto zacząć – jak zawsze – od dokładnego zaplanowania instalacji. Oto najważniejsze punkty, na które należy zwrócić uwagę, aby w przyszłości użytkowanie systemu przyniosło jak najwięcej korzyści.


Od tego zacznijmy:
punkt z wężem do odkurzania (gniazdo)

Zazwyczaj wystarcza zaplanowanie 1 gniazda z wężem chowanym w instalacji na każdym poziomie domu. Wyjątkiem są większe obiekty, gdzie potrzebne może być ułożenie w instalacji węża dłuższego niż 12-metrowy; wówczas, dla zwiększenia komfortu osoby sprzątającej, sugerujemy jednak umieszczenie dodatkowego gniazda i zastosowanie krótszych węży, użytkowanie ich jest wygodniejsze.

Warto zwrócić uwagę na to, iż gniazda do systemów błyskawicznego węża w ścianie, są dość głębokie, a więc wymaga większego otworu w ścianie. Dlatego starajmy się umiejscowić je na pełnej grubości bloczku albo (w przypadku cienkich ścianek działowych) podkleić płytą karton-gipsową. Można też zaciągnąć siatkę i solidnie otynkować po drugiej stronie.

Już podczas wykonywania instalacji warto być zaopatrzonym w finalne gniazdo – pozwoli to na perfekcyjne ułożenie płytki i bezbłędne osadzenie na niej gniazda. Jeśli wykonujemy instalację bez gniazda, ryzykujemy, że nawet przy niewielkiej niedokładności trudno będzie prawidłowo osadzić gniazdo; już podczas końcowego, „białego” montażu. Inaczej mówiąc, błąd na tym etapie może wymusić powtórzenie części prac montażowych.


Instalacja i ułożenie systemu, czyli „mniej znaczy lepiej”

Przed ułożeniem instalacji zaplanujmy ją tak, aby kolanek było jak najmniej. W miejscu, gdzie chować będzie się wąż do sprzątania w naszym rurociągu, nie powinno być więcej niż 3 długie systemowe łuki 90°. Wpływa to na wygodne i lekkie wyciąganie oraz wciąganie węża do i z instalacji. To naprawdę bardzo ważne; zdarzały się przypadki, gdy niewykwalifikowany monter ułożył instalację w taki sposób, że wąż wciągał się i wyciągał z instalacji w sposób niekomfortowy. Dlatego, powtarzamy, w części instalacji, w której umiejscowiony jest wąż, nie powinno być więcej niż 3 długie łuki 90°; od tej zasady nie ma wyjątków.

Sugestia: jeśli zajmiemy się instalacją do odkurzacza w odpowiednio wczesnej fazie robót instalacyjno-hydraulicznych, 
nie sprawi nam kłopotu zaplanowanie instalacji nie tylko tak, żeby nie przekroczyć 3 kolan, ale może nawet uda się zmniejszyć ich liczbę do 2. Ważne: na odcinku, gdzie wąż ma się chować, nie można stosować kolan systemu zwykłego 
ani robić rozgałęzień. Dodatkowo należy wydłużyć odcinek z wężem o około 10% i już za tym odcinkiem możemy zastosować zwykłe elementy oraz szufelkę (np.: Vroom, Wally Flex / Simply Flex) lub zwykłe gniazdko.


Serce systemu – jak wybrać jednostkę ssącą?

Wybór odkurzacza centralnego dla systemów Hide a Hose jest zupełnie inny niż przy zwykłych instalacjach.

W skrócie: w żadnym stopniu nie sugerujemy się tutaj standardowymi zaleceniami. Dla tego systemu, najlepiej gdyby odkurzacz wyposażony był w solidny silnik, który wytworzy wysokie podciśnienie i odpowiedni przepływ powietrza. Jednocześnie, w przypadku węży dłuższych niż standardowe 9 metrów (oraz przy bardziej rozbudowanych instalacjach), dobre będzie wyposażenie systemu w model wodny lub bezfiltrowy, które to gwarantują większą wydajność. Przy odpowiednim doborze, mocny odkurzacz z filtrem, nawet taki dwusilnikowy, równiez obsłuży system z łatwością. W żadnym wypadku nie zachęcamy do stosowania odkurzaczy z silnikami o mocy poniżej 1800W!

Osoba decydująca się na instalację systemu chowanego węża powinna wiedzieć, że przy wyborze urządzenia ssącego, nie warto iść na kompromisy. Najważniejsza cecha systemu, to nie tylko profesjonalne ułożenie instalacji, lecz także wybór dobrej, silnej jednostki centralnej. Jednostka ta najlepiej gdyby wyposażona była w silnik nie tylko mocny, ale też wysokiej jakości i trwałości – taki, który z łatwością poradzi sobie z większymi obciążeniami przez wiele lat. Dlatego w tym wypadku warto spytać o to, jakie turbiny ma jednostka centralna, ponieważ wydajność zależy nie tylko od mocy, a na rynku wiele odkurzaczy wyposażonych jest w "nowoczesne" turbiny „ekonomiczne”.

 

Podsumowując: za jakość płaci się raz. Za brak jakości – dwa (lub więcej) razy

Klienci, którzy samodzielnie wykonują instalację Hide a Hose, już na samym początku stają przed prostym z pozoru dylematem: jaka marka i jaka cena? Brak wiedzy na temat różnic między np. jednostkami centralnymi może skłaniać do wybrania tańszej jednostki, która wg informacji technicznych odpowiada wymaganiom stawianym przez instalację. Cóż, to tak jak z samochodami: i Fiat 126p, i Lexus RX mają po 4 koła, ale to tylko jedna z niewielu cech, które je łączą. Dlatego warto pamiętać, że tanie silniki (dokładnie tak samo jak w przypadku samochodów) nie mają wiele wspólnego ani z ekonomią, ani z ekologią. Zły dobór centralnego odkurzacza może powodować jego przegrzewanie lub zapychanie się instalacji, co znacznie skraca jej żywotność oraz powoduje słabe wciąganie węża w instalację. Obrazowo pisząc: wspomniany Lexus na silniku przemontowanym z Fiata 126p pojedzie… łatwo się domyślić jak.

 

Infolinia
52 307 60 32

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, pomocy w doborze poszczególnych elementów systemu lub informacji jak prawidłowo wykonać samemu system z wężem chowanym w ścianie – zadzwoń do nas; odpowiemy na wszystkie pytania.

 

*Wszystkie zdjęcia i teksty są własnością Ecomax. Kopiowanie bez zgody nie jest dozwolone.

 

Wyślij do nas zapytanie o ofertę,

a my podpowiemy, jak łatwo możesz uprościć swoje obowiązki domowe.

Napisz Wiadomość

Najczęściej zadawane pytania

Czy wąż zwija się na bębnie?

  • Nie, ponieważ wąż chowa się do rurociągu.

Czy do każdego rurociągu mogę wsunąć wąż chowany?

  • Nie - tylko do rurociągu (wykonanego we właściwy sposób), w którym zastosowano odpowiednie łuki przeznaczone do tego systemu. W innym przypadku wąż może się zablokować.

Czy wąż chowany może działać z każdym odkurzaczem centralnym?

  • Niestety nie, do węża chowanego dobieramy odkurzacz, który zagwarantuje odpowiednią moc i wydajność przepływu powietrza, dodatkowym aspektem będzie, gdy wytworzy podciśnienie w rurociągu wyższe niż 35kpa.

Czy wąż może się urwać i zostać wciągniętym do instalacji?

  • Bardzo rzadko zdarza się taka sytuacja, ale tak może się stać. Gdy dziecko rzuci lub upuści wąż, plastikowa końcówka może pęc lub wypiąć się z zaczepów. Wtedy pracujący odkurzacz, wciągnie wąż, który nie jest niczym zablokowany.

Jakie są plusy systemu odkurzania centralnego z wężem chowanym w ścianie?

  • Wygoda. System węża chowanego zapewnia nam wygodę błyskawicznego odkurzania. Nie musimy nosić naszego węża z kąta w kąt
  • Nie trzeba go zwijać. Wąż błyskawicznie schowa się po zakończonym odkurzaniu
  • Oszczędza twój czas, nawet 70% mniej czasu spędzonego na przygotowywaniu sprzętu do odkurzania i zwijania rury
  • Dużo trudniej uszkodzić wąż chowany w ścianie, niż wąż do systemu tradycyjnego

Jakie są minusy systemu odkurzania centralnego z wężem chowanym w ścianie?

  • Jest droższy od systemu tradycyjnego, gdzie wąż przenosisz i wpinasz do gniazd na ścianie
  • Instalacja rurociągu wymaga potwierdzonych umiejętności. Zalecamy wybranie montera tylko z potwierdzonym doświadczeniem w montażu tego systemu.
Zadzwoń - pomożemy!

Ecomax - Ekspert, któremu możesz zaufać. Z nami o nic nie musisz się martwić! Zadzwoń - pomożemy!:
52 307 60 32   Infolinia

lub napisz: